Neo HTML Protector 0.3.4 - source to ro translation catalogue (349 entries)

source: 10分
ro: 10 minute.

source: 10秒
ro: 10 sec.

source: 15分
ro: 15 minute.

source: 15秒
ro: 15 secunde.

source: 1分
ro: Un minut

source: 1分10秒
ro: 1 min 10 sec.

source: 1分20秒
ro: 1 min 20 sec.

source: 1分30秒
ro: 1 minut și 30 de secunde.

source: 1分40秒
ro: 1 minut și 40 de secunde.

source: 1分50秒
ro: 1 minut și 50 de secunde.

source: 1時間
ro: 1 oră

source: 1秒
ro: 1 secundă

source: 20分
ro: 20 de minute.

source: 20秒
ro: 20 sec.

source: 25分
ro: 25 de minute.

source: 25秒
ro: 25 sec.

source: 2キー押下のスクリーンショットの疑い
ro: Suspiciune de capturi de ecran cu două taste apăsate.

source: 2分
ro: 2 minute

source: 2秒
ro: 2 sec.

source: 30分
ro: 30 de minute.

source: 30秒
ro: 30 de secunde.

source: 35分
ro: 35 de minute.

source: 35秒
ro: 35 de secunde.

source: 3分
ro: 3 min.

source: 3秒
ro: 3 sec.

source: 40分
ro: 40 de minute.

source: 40秒
ro: 40 de secunde.

source: 45分
ro: 45 de minute.

source: 45秒
ro: 45 de secunde.

source: 4分
ro: 4 min.

source: 4秒
ro: 4 sec.

source: 50分
ro: 50 de minute.

source: 50秒
ro: 50 sec.

source: 55分
ro: 55 de minute.

source: 55秒
ro: 55 sec.

source: 5分
ro: 5 minute.

source: 5秒
ro: 5 sec.

source: 6分
ro: 6 min.

source: 6秒
ro: 6 sec.

source: 7分
ro: 7 minute

source: 7秒
ro: 7 sec.

source: 8分
ro: 8 min.

source: 8秒
ro: 8 sec.

source: 9分
ro: 9 min.

source: 9秒
ro: 9 sec.

source: ADMINログイン時のみ通常のソース出力
ro: Ieșire sursă normală numai la autentificarea ADMIN

source: AIの学習用のbotをHTMLに対し避けることにより、AIで利用されないようにします、ただし完全には対処することはできません
ro: Evitarea robotului de învățare al AI împotriva HTML previne utilizarea acestuia de către AI, dar nu rezolvă complet problema

source: AI学習用botをアクセス禁止にする
ro: Interzicerea accesului la roboții de învățare AI.

source: CookieやJavascriptが有効でない場合に表示するメッセージ
ro: Mesaj afișat dacă cookie-urile și Javascript nu sunt activate.

source: EU GDPRが有効の際のみ初回表示で必ず表示されるメッセージです
ro: Acest mesaj este afișat întotdeauna pe primul ecran numai atunci când EU GDPR este activat.

source: EU GDPR向け同意しないの文字列
ro: O serie de dezacorduri cu privire la GDPR UE

source: EU GDPR向け同意するの文字列
ro: Șir de consimțăminte pentru GDPR UE

source: EU GDPR対応
ro: Conformitatea GDPR UE

source: EU圏内でWordpressを使用する場合、並びにEU圏内を対象とするには必ず有効にしてください
ro: Trebuie să fie autorizat să utilizeze Wordpress în UE și să vizeze țările UE.

source: Firefoxでは音声ブロックされます
ro: Firefox va bloca audio.

source: Firefoxにおけるデバッグモード
ro: Modul de depanare în Firefox

source: Firefoxに対しては無効です
ro: Nu este valabil pentru Firefox.

source: Firefox対策としてHTMLをJavaScriptで描画をします
ro: Renderizarea HTML cu JavaScript ca măsură Firefox

source: GIF形式で1×1ピクセルの透過画像
ro: 1 x 1 pixel imagine transparentă în format GIF.

source: HTMLをJavaScriptで描画
ro: Renderizarea HTML cu JavaScript

source: HTMLソース表示
ro: Afișarea sursei HTML

source: HTMLソース表示は禁止されています
ro: Afișarea sursei HTML este interzisă.

source: HTMLソース表示時に表示するメッセージ
ro: Mesajul care urmează să fie afișat la afișarea sursei HTML

source: HTML保護
ro: Protecția HTML

source: HTML保護と組み合わせることでコンテンツを保護することができます
ro: Combinat cu protecția HTML, conținutul poate fi protejat

source: HTML保護時に一度限りの認証トークンが異常の場合に表示するメッセージ
ro: Mesaj afișat dacă tokenul de autentificare unică este anormal în timpul protecției HTML.

source: HTML保護時のHEADタグの出力
ro: Ieșirea etichetelor HEAD în timpul protecției HTML

source: HTML圧縮以上に最小限のHTMLしか出力せず、BODYタグ内の内容が全く出力されなくなります
ro: Dincolo de compresia HTML, doar o cantitate minimă de HTML este transmisă, iar conținutul din tag-ul BODY nu este transmis deloc.

source: HTML難読化 (圧縮)
ro: Ofuscare HTML

source: HTML難読化・保護時にソースの先頭に表示するメッセージ
ro: Mesajul care trebuie afișat la începutul sursei atunci când HTML este ofuscat și protejat.

source: HTML難読化・保護時のHTMLソースコードのアスキーアートの出力
ro: Ieșirea de artă ASCII în codul sursă HTML în timpul ofuscării și protecției HTML.

source: IPアドレス
ro: Adresa IP

source: IPアドレスのデータはありません
ro: Nu sunt disponibile date privind adresa IP.

source: IPアドレスログ
ro: Jurnalul adresei IP

source: IPログが全て削除されました
ro: Toate jurnalele IP au fost șterse.

source: IPログリーダー
ro: Cititor de jurnal IP

source: ISISちゃん
ro: ISIS chan

source: Internet Explorerと旧Microsoft Edge(EdgeHTML)のアクセスに警告を表示する
ro: Avertisment pentru accesul la Internet Explorer și fostul Microsoft Edge

source: Internet Explorerと旧Microsoft Edgeのアクセスを避けます
ro: Evitați accesul la Internet Explorer și la fostul Microsoft Edge.

source: JavaScriptにより遅延読まれますのでSEOに影響があります
ro: Citire întârziată din cauza JavaScript, care afectează SEO

source: JavaScript描画で有効にするとウェブサイトの表示速度が著しく遅くなります
ro: Activarea randării în JavaScript va încetini semnificativ viteza de afișare a site-ului web

source: MRI風サウンド by ChatGPT - 1分14.9秒 - 3,340,392bytes - 320kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: MRI-style sound by ChatGPT - 1 min 14.9 sec - 3,340,392 bytes - 320 kbps - Licence: public domain

source: Miss. 裏まにら氏歌唱
ro: Miss. cântată de dl Uramanira

source: Neo HTML Protector 設定
ro: Setări Neo HTML Protector

source: Neo HTML Protectorについて
ro: Despre Neo HTML Protector

source: Neo HTML Protectorをご利用いただき、ありがとうございます！
ro: Vă mulțumim pentru utilizarea Neo HTML Protector!

source: OSやブラウザ、方法によっては妨害できず、もしくは検出しないことがあります
ro: Pot să nu fie interceptate sau detectate în funcție de sistemul de operare, browser și metodă

source: OS標準搭載のスクリーンショット機能を保護することはできません
ro: Funcția standard de captură de ecran a sistemului de operare nu poate fi protejată

source: PNG形式で1×1ピクセルの透過画像
ro: 1 x 1 pixel imagine transparentă în format PNG.

source: PNG形式で黄色い背景の警告画面
ro: Ecran de avertizare cu fundal galben în format PNG.

source: SEOに著しく影響があります
ro: Afectează semnificativ SEO.

source: TITLEタグのみ
ro: Doar eticheta TITLE

source: USERログインで通常のソース出力
ro: Ieșire sursă normală cu autentificare USER

source: WordpressのHEADタグから取得しないと、SNSのシェアでOGP画像が表示されません
ro: Imaginile OGP nu vor fi afișate în share-urile de pe rețelele sociale decât dacă sunt preluate din tag-ul Wordpress HEAD

source: WordpressのHEADタグより取得
ro: Retrieved from the HEAD tag in Wordpress

source: Wordpressの言語
ro: Limbi Wordpress.

source: alertメッセージを表示する言語
ro: Limba în care este afișat mesajul de alertă.

source: https://google.co.jp
ro: https://google.com

source: imgタグが呼び出されるごとに画像を保護
ro: Protejează imaginea de fiecare dată când este apelată eticheta img.

source: view-source:から始まるURLを入力すれば操作できてしまいます
ro: Acesta poate fi utilizat prin introducerea unui URL care începe cu view-source:.

source: view-sourceでHTMLソース表示をした時に警告の意思を示すアスキーアートを表示します
ro: Afișează caractere ASCII care indică intenția de a avertiza la afișarea sursei HTML cu view-source.

source: view-sourceメッセージを表示する言語
ro: Limba în care sunt afișate mesajele sursei de vizualizare.

source: 「imgタグが呼び出されるごとに画像を保護」の場合は、add_filterを使用し、imgタグの発行時にフィルタリングを行います、テーマによっては正しく動作しません
ro: Pentru Protect image every time img tag is called, utilizați add_filter și filtru atunci când publicați etichete img, în funcție de temă acest lucru poate să nu funcționeze corect

source: 「出力される全HTMLのうち、Wordpressにアップロードされた画像をすべて保護」の場合は、Wordpressのほぼすべての動作をキャプチャし、コンテンツ内のimgタグについてすべて処理します。テーマによっては正しく動作しません
ro: Protect all images uploaded to Wordpress out of all HTML output va capta aproape toată activitatea Wordpress și va procesa totul despre etichetele img din conținut. Unele teme nu vor funcționa corect

source: あなたが押下したキー
ro: Tasta apăsată.

source: あなたが起こしたイベント
ro: Evenimentele pe care le-ați provocat.

source: あなたのIPアドレス
ro: Adresa dvs. de IP.

source: あなたの押下したキー
ro: Tastele dvs. apăsate.

source: あなたの端末とブラウザ
ro: Dispozitivul și browserul dvs.

source: あわせて、スクリーンショット以外の機能（タブ切り替え・ウィンドウ切り替え）にも反応してしまいます。
ro: În plus, reacționează și la alte funcții decât capturile de ecran

source: おやじ ショート - 3.8秒 - 32,364bytes - 64kbps - ライセンス GPL2.0 or later (C)EJ
ro: Father Short - 3.8 secunde - 32,364bytes - 64kbps - licență GPL2.0 sau ulterioară

source: おやじ ロング - 23.5秒 - 195,578bytes - 64kbps - ライセンス GPL2.0 or later (C)EJ
ro: Father Long - 23.5 secunde - 195,578bytes - 64kbps - licență GPL2.0 sau ulterioară

source: お知らせ
ro: Aviz.

source: お知らせの1行目
ro: Linia 1 din anunț.

source: お知らせの2行目
ro: Linia 2 din anunț.

source: お知らせの3行目
ro: Linia 3 din aviz.

source: このウェブサイトをご利用いただくには、CookieとJavaScriptを有効にしていただく必要があります
ro: Cookie-urile și JavaScript trebuie să fie activate pentru a putea utiliza acest site.

source: このオプションを有効にするとview-sourceのログが取得できます
ro: Activați această opțiune pentru a înregistra view-source

source: このサイトでは、不正利用の防止およびサービスの安全な運営のために、IPアドレス・閲覧履歴・操作ログなどの情報をCookieとデータベースに保存することがあります。これらの情報は、サイトの運営や法的対応にのみ使用され、第三者に提供することはありません。
ro: Acest site poate stoca informații precum adresele IP, istoricul de navigare și jurnalele de funcționare în module cookie și baze de date pentru a preveni utilizarea neautorizată și pentru a asigura funcționarea în siguranță a serviciului. Aceste informații sunt utilizate numai pentru funcționarea site-ului și pentru corespondența legală și nu vor fi furnizate terților.

source: このプラグインについて
ro: Despre acest plugin.

source: このプラグインには、Keppy氏（KaleidonKep99）によって作成された「Keppy s YAMAHA C7」を使用した楽曲が含まれており、正式にライセンスされています
ro: Acest plugin conține muzică utilizând Keppy s YAMAHA C7 creat de Keppy

source: このプラグインには有限会社イージェーが開発を行い、本プラグイン製作者が作曲した、スーパーファミコン非公認ゲーム「SM調教師瞳3」の楽曲を含んでおり、正式にライセンスされています
ro: Acest plug-in conține muzică din jocul neautorizat Super Nintendo Entertainment System

source: このプラグインに含まれるいくつかの技術は特許保護の対象です。
ro: Unele dintre tehnologiile incluse în acest plug-in fac obiectul protecției prin brevet.

source: このプラグインはあなたのWordpressから出力されるHTMLや画像等を保護し、コンテンツの不正利用から守ることを目的としています。
ro: Acest plugin își propune să protejeze HTML-ul, imaginile etc. din Wordpress și să le protejeze de utilizarea neautorizată a conținutului său.

source: この画面で設定すると、高度な設定タブにある言語設定が無視されます
ro: Dacă este setat pe acest ecran, setările de limbă din fila Setări avansate sunt ignorate

source: ご寄付は、下記のリンクから行っていただけます。日本の方であれば無料で寄付をすることも可能で、更にはアマゾンギフト券で気軽に寄付をすることが可能です。
ro: Donațiile pot fi făcute prin intermediul linkului de mai jos. Dacă sunteți din Japonia, puteți, de asemenea, să donați gratuit și, în plus, puteți dona cu ușurință folosind voucherele cadou Amazon.

source: ご支援いただけることに感謝し、今後ともよろしくお願いいたします。
ro: Vă mulțumim pentru sprijin și așteptăm cu nerăbdare să lucrăm cu dvs. în viitor.

source: その他の使用については、作者に連絡して商用ライセンスを取得してください。
ro: Pentru alte utilizări, contactați autorul pentru a obține o licență comercială.

source: その他本プラグインの開発にRaspberry Pi5とChatGPTとdeeplを使用しています
ro: Alte Raspberry Pi5, ChatGPT și deepl sunt utilizate în dezvoltarea acestui plugin

source: なお、アイキャッチに指定した画像はOGPとして拡散されますので保護できません。どうしても保護すべき場合は高度な設定でHTML保護時のHEADタグの出力の選択を変更してください
ro: Rețineți că imaginile specificate ca eye-catching sunt răspândite ca OGP și nu pot fi protejate. Dacă trebuie să le protejați, vă rugăm să modificați selecția de ieșire a etichetei HEAD atunci când protejați HTML în setările avansate.

source: なし
ro: Fără

source: びっくりするような雰囲気を作ります
ro: Creați o atmosferă surprinzătoare

source: もちろん、利用規約やサイトポリシーを充実させる必要があります。このプラグインは利用規約生成アプリではありませんが、そのヒントを与えることができます。
ro: Desigur, va trebui să vă îmbunătățiți condițiile de utilizare și politicile site-ului. Acest plugin nu este o aplicație de generare a termenilor de utilizare, dar vă poate oferi un indiciu.

source: アドオンがインストールされていると操作できてしまいます
ro: Acesta poate fi utilizat dacă sunt instalate add-on-uri.

source: アメリカ英語
ro: Engleză americană

source: アラビア語
ro: Arabă

source: イギリス英語
ro: Engleza britanică

source: イタリア語
ro: Italiană

source: イベント
ro: Eveniment

source: イベントの設定
ro: Configurarea evenimentului.

source: インドネシア語
ro: Indoneziană

source: ウインドウが背面に移動した時スクリーンショットの疑い
ro: Suspiciune de capturi de ecran atunci când ferestrele sunt mutate în spate.

source: ウクライナ語
ro: Ucraineană

source: エストニア語
ro: Estonă

source: オランダ語
ro: Olandeză

source: キャッシュプラグインを検出しました キャッシュプラグインが有効化されていると本プラグインは正しく動作しません
ro: Plugin cache detectat Acest plugin nu va funcționa corect dacă pluginul cache este activat.

source: コピー、カットは禁止されています
ro: Copierea sau tăierea este interzisă.

source: コピー・カット
ro: Copiere-tăiere

source: コピー・カットした時に表示するメッセージ
ro: Mesaj afișat la copiere sau tăiere.

source: コンテンツを完璧に守ることはできません。しかし可能な限りの方法において警告し、もし何かがあった場合に備えて準備することにより国で定められている方法で解決することができるはずです。
ro: Conținutul nu poate fi protejat perfect. Cu toate acestea, avertizându-i în toate modurile posibile și fiind pregătiți în cazul în care se întâmplă ceva, ar trebui să fiți în măsură să rezolvați problema într-un mod prescris la nivel național.

source: コンテンツ保護のため一部の機能を制限しています
ro: Unele funcții sunt restricționate pentru a proteja conținutul.

source: サウンドなし
ro: Fără sunet

source: サポートページ
ro: Pagina de asistență

source: サービスをご利用いただくには、これらの処理に同意いただく必要があります。
ro: Pentru a utiliza serviciul, trebuie să fiți de acord cu aceste procese.

source: ショパン エチュード Op.10-12 革命 打ち込み版 高速版 - 1分57.6秒 - 724,457bytes - 48kbps -  ライセンス：CC BY-ND 4.0 or later
ro: Chopin Etude, Op.10-12 Revolution, typed version, fast version - 1 min 57.6 sec - 724,457 bytes - 48 kbps - Licence: CC BY-ND 4.0 or later

source: ショパン エチュード Op.10-5 黒鍵 打ち込み版 高速版 - 1分0.0秒 - 369,778bytes - 48kbps - ライセンス：CC BY-ND 4.0 or later
ro: Chopin Etude, Op.10-5, clape negre, versiune dactilografiată, versiune rapidă - 1 min 0.0 sec - 369,778 bytes - 48 kbps - Licence: CC BY-ND 4.0 or later

source: ショパン スケルツォ 変ロ短調 Op2 打ち込み版 高速短縮版 - 1分48.0秒 - 665,369bytes - 48kbps - ライセンス：CC BY-ND 4.0 or later
ro: Chopin Scherzo în si bemol minor, Op2, versiune tipizată, versiune scurtă rapidă - 1 min 48.0 sec - 665,369 bytes - 48 kbps - licență: CC BY-ND 4.0 sau ulterioară

source: スウェーデン語
ro: Suedeză

source: スクリーンショット
ro: Captură de ecran

source: スクリーンショット、デバッグモード等の起動は禁止されています
ro: Activarea capturilor de ecran, a modului de depanare etc. este interzisă.

source: スクリーンショットだけではなく、デバッグモード等も検出します
ro: Acesta detectează capturi de ecran, precum și moduri de depanare etc.

source: スクリーンショットの疑いの警告メッセージ
ro: Presupusă captură de ecran cu mesaj de avertizare.

source: スクリーンショットの警告メッセージ
ro: Captură de ecran a mesajelor de avertizare.

source: スクリーンショットは禁止されています
ro: Capturile de ecran sunt interzise.

source: スペイン語
ro: Spaniolă

source: スロバキア語
ro: Slovacă

source: スロベニア語
ro: Slovenă

source: セキュリティ並びにコンテンツ保護のため一部の機能を制限しています
ro: Unele funcții sunt restricționate pentru securitate și protecția conținutului.

source: ソース表示を許可する権限
ro: Autoritatea de a permite afișarea sursei.

source: タイムスタンプ
ro: ștampilarea timpului

source: ダークモード
ro: Modul întunecat

source: チェコ語
ro: Cehă

source: テキストの選択は禁止されています
ro: Selectarea textului este interzisă.

source: テキスト全選択
ro: Selectarea textului integral

source: テキスト全選択時の警告メッセージ
ro: Mesaj de avertizare atunci când tot textul este selectat.

source: テキスト選択
ro: Selectarea textului

source: デザイン・音
ro: Design și sunet

source: デザイン・音の設定
ro: Design și setări de sunet

source: デバッガー妨害
ro: Interferențe cu depanatorul

source: デバッグモード
ro: Modul de depanare

source: デバッグモード、コンソールの警告メッセージ
ro: Modul de depanare, mesaje de avertizare în consolă.

source: デバッグモード、コンソールの起動は禁止されています
ro: Modul de depanare și activarea consolei sunt interzise

source: デバッグモードの使い勝手を少し悪くします、ブラウザによってはこの挙動が止められてしまいます
ro: Face modul de depanare un pic mai puțin ușor de utilizat, unele browsere opresc acest comportament

source: デンマーク語
ro: Daneză

source: トルコ語
ro: Turcă

source: ドイツ語
ro: Germană

source: ドロップダウンメニューの下に表示される選択肢にいくにつれて強度が強くなるものの、サーバーへの負荷が高くなり、HTML転送量が多くなることがあります
ro: Deși intensitatea crește pe măsură ce treceți la opțiunile enumerate sub meniul derulant, sarcina pe server este mai mare și cantitatea de HTML transferată poate fi mai mare

source: ドロップダウンメニューの下に表示される選択肢にいくにつれて強度が強くなるものの、サーバーへの負荷が高くなります
ro: Intensitatea crește pe măsură ce treceți la opțiunile enumerate sub meniul derulant, dar sarcina pe server crește

source: ノルウェー語
ro: Norvegiană

source: ハッシュ化アルゴリズム
ro: Algoritmul hashing

source: ハンガリー語
ro: Maghiară

source: バージョン
ro: Versiune

source: ビルド
ro: Construi

source: ファンファーレ - 22.3秒 - 183,926bytes - 64kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Fanfară - 22.3 secunde - 183,926 bytes - 64 kbps - Licență: domeniu public

source: フィンランド語
ro: Finlandeză

source: フランス語
ro: Franceză

source: ブラウザの設定言語
ro: Limba de setare a browserului

source: ブラウザーコンソール
ro: Consola browserului

source: ブラジルポルトガル語
ro: Portugheză braziliană

source: ブルガリア語
ro: Bulgară

source: プライバシーポリシー
ro: Politica de confidențialitate.

source: プライバシーポリシーには以下の内容を追加して下さい
ro: Vă rugăm să adăugați următoarele la politica dumneavoastră de confidențialitate

source: プライバシーポリシーのURLはこちらから設定して下さい
ro: Vă rugăm să stabiliți URL-ul politicii de confidențialitate aici

source: プライバシーポリシーのリンクの右側に表示されます
ro: Acesta apare în partea dreaptă a linkului către politica de confidențialitate

source: プライバシーポリシーの内容は、同意の有無に関わらずご確認いただけます。
ro: Conținutul politicii de confidențialitate poate fi vizualizat cu sau fără consimțământ.

source: プライバシーポリシーの文字列
ro: Politica de confidențialitate

source: プラグインを初期化します なおIPログリーダーのデータはここでは削除されません
ro: Inițializează pluginul Rețineți că datele cititorului de jurnal IP nu sunt șterse aici.

source: ページの保存は禁止されています
ro: Salvarea paginilor este interzisă.

source: ページ保存
ro: Salvați pagina

source: ページ保存の警告メッセージ
ro: Mesaj de avertizare privind salvarea paginii.

source: ポルトガリア語
ro: Portugheză

source: ポーランド語
ro: Poloneză

source: マルウェア検出みたいな緊急感の高い音 その１ by ChatGPT - 3.3秒 - 102,850bytes - 256kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Sună urgent ca detectarea malware-ului Partea 1 de ChatGPT - 3.3 secunde - 102,850bytes - 256kbps - Licență: domeniu public

source: マルウェア検出みたいな緊急感の高い音 その２ by ChatGPT - 3.3秒 - 103,122bytes - 256kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Sună urgent ca detectarea malware-ului Partea 2 de ChatGPT - 3.3 secunde - 103,122bytes - 256kbps - Licență: domeniu public

source: メッセージ
ro: Mesaj.

source: メッセージの設定
ro: Setări de mesaje

source: メッセージをカスタム設定されている場合は言語を変更できません
ro: Limba nu poate fi schimbată dacă mesajul este personalizat

source: メニューからは操作できてしまいます
ro: Acesta poate fi operat din meniu.

source: ユーザーエイジェントの文字に不正な文字列があった場合のアクセスを避けます
ro: Evitați accesul dacă există un șir de caractere nevalabil în agentul utilizatorului.

source: ユーザーエージェント
ro: Agent utilizator

source: ヨーロピアンポルトガル語
ro: Portugheză europeană

source: ライセンス
ro: Licență

source: ライトモード
ro: Modul de iluminare

source: ラトビア語
ro: Letonă

source: リダイレクトするURL
ro: URL către care să redirecționați

source: リダイレクトなし
ro: Nu există redirecționare

source: リダイレクトまでの時間
ro: Este timpul să redirecționați.

source: リダイレクトをします
ro: Redirecționări.

source: リトアニア語
ro: Lituaniană

source: ルーマニア語
ro: Română

source: レトロ風オープン - 42.1秒 - 179,138bytes - 32kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Retro-style open - 42.1 secunde - 179,138 bytes - 32 kbps - Licență: domeniu public

source: レトロ風ファンファーレ - 2.2秒 - 10,536bytes - 32kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Fanfară în stil retro - 2.2 secunde - 10,536 bytes - 32 kbps - Licență: domeniu public

source: ロシア語
ro: Rusă

source: 一度読み込まれると画像URL情報と一時使用トークンは無効化されます
ro: Odată încărcate, informațiile URL ale imaginii și jetoanele de utilizare temporară sunt dezactivate

source: 一時使用トークンのビット数
ro: Număr de biți în jetoanele de utilizare temporară

source: 一時使用トークンの有効期限
ro: Data de expirare a jetoanelor de utilizare temporară.

source: 一般的なHTML圧縮です、難読化解除のサイトもあります
ro: Compresie HTML generală, unele site-uri au de-obfuscation.

source: 上の項目の検出方法は完全ではありません、予防的に検出を行います
ro: Metoda de detectare pentru elementele de mai sus nu este perfectă, se utilizează detectarea preventivă.

source: 不正なリクエストです
ro: Cerere incorectă.

source: 不正アクセスは禁止されています
ro: Accesul neautorizat este interzis.

source: 不正操作検知のため、CookieおよびデータベースにIPアドレス等の識別子を保存する。保存されたデータは、管理者の任意のタイミングで削除を行う。
ro: Pentru detectarea operațiunilor neautorizate, în baza de date sunt stocate module cookie și identificatori precum adresele IP. Datele stocate sunt șterse în orice moment de către administrator.

source: 中国語
ro: Chineză

source: 事実上デバッグモードから操作できてしまいます
ro: De fapt, puteți opera din modul de depanare.

source: 以下の情報がサーバーに送信されました
ro: Următoarele informații au fost trimise către server

source: 以下の文字列が使用できます
ro: Pot fi utilizate următoarele șiruri de caractere

source: 企業用途の会員専用ページや社内ページなどでは「出力しない」、「TITLEタグのみ」で良いでしょう
ro: Pentru uzul corporativ, cum ar fi paginile interne sau cele destinate exclusiv membrilor, fără ieșire sau doar tag-ul TITLE este în regulă.

source: 全クリア
ro: Liber.

source: 出力される全HTMLのうち、Wordpressにアップロードされた画像をすべて保護
ro: Protejați toate imaginile încărcate în Wordpress în toate rezultatele HTML

source: 出力しない
ro: Fără ieșire

source: 初回表示で必ず表示されるメッセージです
ro: Acest mesaj este afișat întotdeauna pe primul afișaj.

source: 初回訪問時のお知らせの設定
ro: Configurarea notificărilor pentru prima vizită.

source: 初期化
ro: Inițializare

source: 初期設定に戻す
ro: Resetarea la setările implicite

source: 利用規約などのページに転送すると良いでしょう
ro: Este posibil să doriți să le trimiteți la pagini precum Termenii de utilizare.

source: 利用規約を設定する場合、必ずプライバシーポリシーに利用規約のリンクを設置して下さい
ro: Dacă creați o clauză privind condițiile de utilizare, asigurați-vă că plasați un link către condițiile de utilizare în politica de confidențialitate

source: 印刷
ro: Tipărire

source: 印刷、PDFへの保存は禁止されています
ro: Tipărirea și salvarea în format PDF este interzisă

source: 印刷、PDF保存の警告メッセージ
ro: Mesaje de avertizare pentru imprimarea și salvarea PDF-urilor.

source: 印刷阻止をするもものの、ブラウザによってはうまく動作しません
ro: Blocarea imprimării, dar nu funcționează bine în unele browsere

source: 右クリック
ro: Clic dreapta

source: 右クリックの警告メッセージ
ro: Faceți clic dreapta pe mesajele de avertizare.

source: 右クリックは禁止されています
ro: Clicul dreapta este interzis.

source: 右クリックやソースコード表示時に転送する URL を設定します
ro: Setați URL-ul care urmează să fie redirecționat atunci când faceți clic dreapta sau vizualizați codul sursă.

source: 同意しない
ro: Nu sunteți de acord.

source: 同意しなかった時に画面遷移する検索エンジンなどのURLを設定します
ro: Setați adresele URL ale motoarelor de căutare și ale altor motoare de căutare la care trece ecranul atunci când utilizatorul nu este de acord.

source: 同意する
ro: De acord.

source: 同意画面の色
ro: Culoarea ecranului de consimțământ.

source: 同意画面の言語
ro: Limba de exprimare a consimțământului.

source: 同意画面の透過
ro: Transparența ecranului de consimțământ.

source: 同意画面の透過具合を設定します
ro: Setați transparența ecranului de consimțământ.

source: 同意画面中のコンテンツのぼかし
ro: Estomparea conținutului în timpul ecranelor de consimțământ.

source: 同意画面表示中のコンテンツのぼかし具合を設定します
ro: Setează nivelul de încețoșare a conținutului în timpul afișării ecranului de consimțământ.

source: 同意画面表示中の配色を設定します
ro: Setați schema de culori în timpul afișării ecranului de consimțământ.

source: 基本設定
ro: Setarea de bază

source: 妨害＋記録のみ
ro: Interferență + numai înregistrare.

source: 妨害＋記録＋表示＋リダイレクト
ro: Interceptare + înregistrare + afișare + redirecționare

source: 実際にはJavascriptが無効時のみ表示されます
ro: În practică, acest lucru este vizibil numai atunci când Javascript este dezactivat.

source: 寄付について
ro: Despre donații

source: 寄付は任意であり、強制ではありません。プラグインを無料でご利用いただけるように、どなたでも利用可能です。しかし、開発を継続するためにはご支援が大変ありがたく、少しでもご協力いただけると嬉しいです。
ro: Donațiile sunt voluntare și nu obligatorii. Acesta este deschis tuturor, astfel încât pluginul să poată fi utilizat gratuit. Cu toate acestea, sprijinul dvs. este foarte apreciat pentru a continua dezvoltarea și am fi bucuroși să vă ajutăm în orice fel putem.

source: 寄付先
ro: Donator

source: 対象アクションを起こした時のBGM
ro: BGM atunci când se întreprinde acțiunea țintă.

source: 対象アクションを起こした時のビープ音
ro: Bip sonor atunci când este efectuată acțiunea țintă.

source: 対象アクションを起こした時のマウスカーソルの消去
ro: Ștergerea cursorului mouse-ului atunci când este efectuată acțiunea țintă.

source: 対象アクションを起こした時の表示デザイン
ro: Afișează designul atunci când este declanșată acțiunea țintă.

source: 意味のないHTMLドキュメント
ro: Documente HTML fără sens

source: 戦闘＆戦闘勝利 - 1分16.3秒 - 630,056bytes - 64kbps - ライセンス：CC2.1 or later
ro: Combat & Battle Victory - 1 min 16.3 sec - 630,056 bytes - 64 kbps - Licence: CC2.1 or later

source: 押下されたキー
ro: Tastă apăsată

source: 支援のお願い
ro: Cerere de asistență.

source: 改行
ro: Linie nouă

source: 日本語
ro: Japoneză

source: 有効
ro: Valabilitate

source: 有効 音量大き目
ro: Activat Volumul cel mai ridicat

source: 有効 音量小さ目
ro: Activat Volum scăzut

source: 朝鮮語
ro: Coreeană

source: 本プラグインには以下で生成したアスキーアートのフォント、並びにフォントファイルを同梱しています
ro: Acest plug-in include fontul și fișierele de font pentru arta ASCII generată de

source: 本プラグインには以下のライブラリを同梱しています
ro: Următoarele biblioteci sunt incluse cu acest plug-in

source: 本プラグインの設定によってはこのイベントにたどり着くことはほとんどない場合があります
ro: În funcție de configurația acestui plug-in, acest eveniment poate fi atins rareori

source: 本プラグインの開発と維持には多くの時間と知恵の絞りだしがかかっており、引き続き改善と更新を行っていくための資金を集めるために、もしご支援いただける方がいれば、寄付をお願いできればと思います。
ro: O mulțime de timp și înțelepciune au fost investite în dezvoltarea și întreținerea acestui plugin, și am fi recunoscători pentru donații, dacă există, pentru a ne ajuta să strângem fonduri pentru îmbunătățiri și actualizări continue.

source: 本プラグインはオープンソースで開発されており、GPL2.0以降のバージョンのライセンスを適用しています。
ro: Plug-in-ul a fost dezvoltat ca sursă deschisă și este licențiat sub GPL 2.0 sau versiuni ulterioare.

source: 検索エンジン等のURL
ro: URL-uri ale motoarelor de căutare etc.

source: 無効
ro: Invalid

source: 無効なIPアドレス
ro: Adresă IP invalidă.

source: 無効なUAをアクセス禁止にする
ro: Dezactivați accesul la UA invalide.

source: 特許技術の使用は、このプラグイン内での使用に限って認められます。
ro: Utilizarea tehnologiei patentate este permisă numai în cadrul acestui plug-in.

source: 現代ギリシア語
ro: Greaca modernă

source: 現在ご利用のブラウザーはサポート対象外の旧バージョンです。より安全で快適な閲覧環境のため、最新のブラウザーへのアップデートをお願いいたします
ro: Browserul pe care îl utilizați în prezent este o versiune mai veche care nu mai este acceptată. Pentru un mediu de navigare mai sigur și mai confortabil, vă rugăm să actualizați la cel mai recent browser.

source: 画像URLの保護
ro: Protecția URL-urilor imaginilor

source: 画像URL情報の有効期限を設定します
ro: Setează data de expirare a informațiilor URL ale imaginii.

source: 画像URL情報を暗号化するのに一時使用トークンをパスワードとして使用しますが、その強度を指定します
ro: Specifică puterea simbolului de utilizare temporară utilizat ca parolă pentru a cripta informațiile URL ale imaginii

source: 画像URL情報を暗号化するのに一時使用トークンをパスワードとして使用しますが、その時ハッシュ化が必要です、その強度を設定します
ro: Jetoanele temporare sunt utilizate ca parole pentru a cripta informațiile URL ale imaginii, dar acestea trebuie să fie hașurate, setați puterea hașurării.

source: 画像botをHTMLに対し避けることにより、画像検索から直接リンクされることによって守れなかったコンテンツを守ることができます、ただし完全には対処することはできません
ro: Evitarea roboților de imagini față de HTML protejează conținutul care nu ar putea fi protejat prin legături directe din căutarea de imagini, deși acest aspect nu poate fi abordat complet.

source: 画像botをアクセス禁止にする
ro: Interzicerea robotului de imagine.

source: 画像が見つかりません
ro: Imaginea nu a fost găsită.

source: 画像の保護
ro: Protecția imaginii.

source: 画像の保護と組み合わせて使用します、単体では意味がありません
ro: Folosit în combinație cu protecția imaginii, acesta nu este semnificativ în sine.

source: 画像は遅延読み込みされますが、この指定した時間の30秒前に強制的に画像が読み込まれます
ro: Imaginea va fi încărcată leneș, dar va fi forțată să fie încărcată cu 30 de secunde înainte de ora specificată.

source: 画像をダウンロードから保護します
ro: Protejează imaginile de descărcare.

source: 画像を無理やりダウンロードして実際にダウンロードされるもの
ro: Ce se descarcă efectiv prin forțarea descărcării imaginii.

source: 画像データを保護した時には、データベースの負荷が高くなる可能性があります
ro: Încărcarea bazei de date poate fi mai mare atunci când datele de imagine sunt protejate

source: 画像データを保護した時にはほぼ完全なるダウンロードを阻止し、完全なるワンタイムURLを発行し、セッションに保存されたトークンで認証し、phpから画像を表示します、その為ほぼ完全な画像盗用を防ぎます
ro: Previne aproape complet descărcarea atunci când datele imaginii sunt protejate, emite o adresă URL unică completă, se autentifică cu un simbol stocat în sesiune și afișează imaginea din php, prevenind astfel aproape complet furtul de imagini.

source: 画像データを保護した時には画像のキャッシュが効かないため、次回訪問時にサイトの読み込みが遅くなるため、SEOに影響があります
ro: Atunci când datele imaginilor sunt protejate, cache-ul imaginilor nu funcționează, astfel încât site-ul se încarcă mai greu la următoarea vizită, ceea ce afectează SEO

source: 画像保護が有効な場合のみ、画像を正常に配信するため、IPアドレスと画像ファイル名をハッシュ化したデータをデータベースに最大60分間保存する。
ro: Numai atunci când protecția imaginii este activată, datele hașurate ale adresei IP și ale numelui fișierului de imagine sunt stocate în baza de date timp de până la 60 de minute pentru a livra imaginea cu succes.

source: 画像保護時に画像がダウンロードされ、その画像に表示するメッセージ 英語のみ
ro: Mesajul afișat pe imagine atunci când imaginea este descărcată și imaginea este protejată Numai în limba engleză

source: 皆様のご支援があれば、今後も素晴らしいアップデートをお届けできるよう頑張ります！
ro: Cu sprijinul dvs., vom face tot posibilul să vă aducem actualizări excelente în viitor!

source: 確認
ro: Confirmare

source: 確認のボタンが同意する、同意しないのボタンになります
ro: Butonul de confirmare devine butonul de acord sau dezacord.

source: 空欄にすると元のURLにリダイレクトをします
ro: Dacă este lăsat gol, acesta va redirecționa către URL-ul original

source: 簡体中国語
ro: Chineză simplificată

source: 繁体中国語
ro: Chineză tradițională

source: 自動
ro: Automat

source: 英語
ro: Engleză

source: 表示なし
ro: Nici o indicație

source: 設定
ro: Setare

source: 設定が初期化されました
ro: Setările au fost inițializate.

source: 警告 by ChatGPT - 3.8秒 - 109,700bytes - 256kbps - ライセンス：パブリックドメイン
ro: Alertă de ChatGPT - 3.8 secunde - 109,700bytes - 256kbps - Licență: domeniu public

source: 警告メッセージにはHTMLは使用できません
ro: HTML nu poate fi utilizat pentru mesajele de avertizare

source: 警告表示中にすべてのキー・マウスイベントでビープ音を鳴らします
ro: Bipuri la toate evenimentele tastelor/mousei în timpul afișării avertismentului

source: 警告表示中にブラウザのエリアのマウスカーソルを消去します
ro: Ștergeți cursorul mouse-ului din zona browserului în timpul afișării avertismentului

source: 警告表示中に端末が暴走したかのような雰囲気を作ります
ro: Creați o atmosferă ca și cum dispozitivul a scăpat de sub control în timpul afișării avertismentului

source: 警告表示中のBGMを選択します
ro: Selectați muzica de fundal în timpul afișării avertismentelor.

source: 透過なし
ro: Fără transparență

source: 通常とは異なる方法でのアクセスや操作が検出されました
ro: Au fost detectate metode neobișnuite de acces sau funcționare.

source: 通常のHTML出力を管理者のみかユーザーログインかを選択します
ro: Selectați dacă ieșirea HTML normală este doar pentru administratori sau pentru autentificarea utilizatorului

source: 開発者: 夜桜　なの
ro: Dezvoltator: Nano Yozakura

source: 非EU向け確認の文字列
ro: Șir de confirmare pentru țările din afara UE

source: 高度な設定
ro: Setări avansate

source: 黄色の背景の黒文字のベーシックデザイン
ro: Design de bază cu litere negre pe fundal galben

source: 黒色の背景の赤文字のホラー風デザイン
ro: Design în stil horror cu text roșu pe fundal negru.

source: 黒色の背景の赤文字の光る文字のデザイン
ro: Design de litere roșii strălucitoare pe un fundal negru.
